ДОРНОГОВЬ АЙМГИЙН ӨДӨР ТУТМЫН МЭДЭЭЛЛИЙН САЙТ
Өнөөдөр: 2020-10-20
Гар зураг ,эссэ бичлэгийн уралдааны шилдэгүүд тодорлоо
2020-05-19 20:55:24

Дорноговь аймгийн Гэмт хэргээс урьдчилан сэргийлэх ажлыг зохицуулах  салбар зөвлөлөөс сургуулийн сурагчдын дунд хорт зуршлын талаарх ойлголтыг сайжруулах, COVID -19 –ийн хөл хориотой холбоотой сурагчдын чөлөөт цагийг үр бүтээлтэй өнгөрүүлэх, хүүхдийн бүтээлээр дамжуулан аливаа хүчирхийллээс урьдчилан сэргийлэх, согтууруулах ундааны хэрэглээг бууруулах үйл ажиллагаанд олон нийтийн оролцоог нэмэгдүүлэх зорилгоор “АРХИГҮЙ ГЭР БҮЛ -БИДНИЙ АМЬДРАЛД” сэдэвт эссэ бичлэг, “Хүчирхийлэлгүй ирээдүй” гар зургийн уралдааны зохион байгууллаа.

Эссэ бичлэг, гар зургийн уралдаанд нийт 11 сумын 16 сургуулийн 151 сурагч бүтээлээ ирүүлсэн бол гар зургийн уралдаанд нийт 10 сумын, 11 сургуулийн 61 сурагч оролцов.

Амжилт гаргасан сурагчдад аймгийн ИТХ-ын дарга,  Гэмт хэргээс урьдчилан сэргийлэх ажлыг зохицуулах  салбар зөвлөлийн дарга С.Түмэнбаяр баяр хүргэж  өргөмжлөл, мөнгөн шагнал гардуулсан.

Эссэ бичлэг

I байр /нэг/

Иххэт сумын ЕБС-ийн 9а ангийн сурагч Д.Энх-Од 

II байр /хоёр/

Сайншанд сумын ерөнхий боловсролын III сургуулийн 8б ангийн сурагч Г.Түвшинжаргал

Айраг сумын  ерөнхий боловсролын  сургуулийн 12а ангийн сурагч Б.Дэлгэрчимэг

  III байр /дөрөв/

Сайншанд сумын ерөнхий боловсролын  сургуулийн 10а ангийн сурагч Л.Мөнхцэцэг       

Сайншанд сумын ерөнхий боловсролын  сургуулийн 10а ангийн сурагч Т.Хашцэцэг      

Замын –Үүд сумын лаборатори I сургуулийн 12б ангийн сурагч Б.Анужин

Айраг сумын сумын ерөнхий боловсролын 12а ангийн сурагч Б.Болорсувд 

Тусгай байр /дөрөв/

 Дэлгэрэх сумын ерөнхий боловсролын 9а ангийн сурагч Э.Ананда

Сайншанд сумын ерөнхий боловсролын 8б ангийн сурагч Б.Үжин

Сайншанд сумын ерөнхий боловсролын 10а ангийн сурагч Б.Марал Эрдэнэ

Сайншанд сумын ерөнхий боловсролын 9а ангийн сурагч Д.Санчирсүрэн

   “ХҮЧИРХИЙЛЭЛГҮЙ ИРЭЭДҮЙ” сэдэвт гар зургийн уралдаан

1-5 АНГИ

I байр /хоёр/

Сайншанд сумын ерөнхий боловсролын III сургуулийн 3в ангийн сурагч  Э.Маргад 

Замын Үүд сумын лаборатори III сургуулийн 4б ангийн  сурагч А.Болор Эрдэнэ

        II байр /хоёр/

Замын Үүд сумын лаборатори III сургуулийн 2в ангийн  сурагч Э.Бүрэнтөгс

Сайншанд сумын Ерөнхий боловсролын III сургуулийн 3в ангийн сурагч  Г.Номуун

        III байр /гурав/

Замын Үүд сумын лаборатори III сургуулийн 1в ангийн сурагч  Б.Одбаяр, 4а ангийн сурагч  Э.Балжинням, 5а ангийн сурагч Д.Ажингоо

 Тусгай байр /гурав/

Сайншанд сумын ерөнхий боловсролын I сургуулийн 2в ангийн  сурагч Ч.Хүслэн

Сайншанд сумын ерөнхий боловсролын I сургуулийн 5а ангийн сурагч  З.Золбоо

Замын Үүд сумын лаборатори III сургуулийн 5а ангийн сурагч  А.Гандиймаа

6-12 АНГИ

  I байр /нэг/

Сайншанд сумын ерөнхий боловсролын V сургуулийн 11а ангийн сурагч   Г.Гэгээлэн

II байр /хоёр/

Сайншанд сумын ерөнхий боловсролын III сургуулийн 6в анги сурагч Э.Мишээл,

Замын Үүд сумын лаборатори I сургуулийн 10б ангийн сурагч  Д.Нандин-Эрдэнэ

  III байр /гурав/

Сайншанд сумын ерөнхий боловсролын II сургуулийн 10в ангийн сурагч Б.Болортуяа

Өргөн сумын Ерөнхий боловсролын сургуулийн 7а ангийн сурагч  Н.Баярмаа

Сайншанд сумын  тавдугаар баг Зүүнбаян тосгоны ерөнхий боловсролын сургуулийн 12а ангийн сурагч Х.Мөнхсувд

Тусгай байр /дөрөв/

Замын Үүд сумын лаборатори I сургуулийн 11б ангийн  сурагч Ч.Мөнххүслэн

Замын Үүд сумын лаборатори I сургуулийн 10б ангийн сурагч Б.Дариймаа

Айраг сумын ерөнхий боловсролын сургуулийн 12а ангийн  сурагч Г.Ховорбаатар

Сайншанд сумын ерөнхий боловсролын III сургуулийн 6б ангийн сурагч  Г.Энхрийлэн

 



Гар зураг ,эссэ бичлэгийн уралдааны шилдэгүүд тодорлоо

Сэтгэгдэл бичих

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд dornogovipost.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. dornogovipost.com сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү.

Нийт сэтгэгдэл: 0