ДОРНОГОВЬ АЙМГИЙН ӨДӨР ТУТМЫН МЭДЭЭЛЛИЙН САЙТ
Өнөөдөр: 2019-08-20
Аймгийн наадмыг тохиолдуулж эрхэлсэн ажилдаа амжилт гаргасан иргэдийг шагнав

Ардын хувьсгалын 98, Дорноговь аймаг байгуулагдсаны 88, Сайншанд сум байгуулагдсаны 58 жилийн ойн байр наадмын баярын хурал долдугаар сарын 26-нд  Сайншанд сумын Хүүхдийн ордонд боллоо.

Баярын хуралд УИХ-ын гишүүн Б.Дэлгэрсайхан, аймгийн ИТХ-ын дарга С.Түмэнбаяр, Засаг дарга Т.Энхтүвшин, аймгийн Засаг даргын орлогч Г.Эрдэнэцэцэг, аймгийн ЗДТГ-ын дарга Б.Ганзориг, Сайншанд сумын Засаг дарга бөгөөд хотын захирагч С.Одбаяр нар оролцож нийт баярын мэндчилгээ дэвшүүлэв. Мөн эрхэлсэн ажилдаа амжилт гаргаж, үр бүтээлтэй ажилласан хүмүүсийг Монгол Улсын Ерөнхийлөгчийн зарлигаар төрийн дээд шагналаар шагнасныг гардуулав.

"Хөдөлмөрийн гавьяаны улаан тугийн одон"-гоор Сайншанд сумын ахмад настан С.Банзрагч, Д.Сосорбурам, А.Бямбаа, Г.Цэвэгжав, Замын-Үүд дэх Гаалийн газрын дарга Д.Зоригоо, Замын-Үүд сумын “Цэгц тур” ХХК-ийн захирал Ү.Сангидорж, Замын-Үүд сумын ахмад настан Т.Сарангэрэл, Дорноговь аймгийн Засаг дарга Т.Энхтүвшин, Будын “Эвийн гэрээ” ХХК-ийн захирал Б.Энхтайван, Айраг сумын иргэн Т.Дашцэрэн нарыг шагнав.

"Цэргийн гавьяаны улаан тугийн одон"-гоор Сайншанд сумын ахмад настан Ш.Батмөнх, Замын-Үүд сумын цагдаагийн хэлтсийн мэргэжилтэн  Д.Болормаа, ."Цэргийн гавьяаны одон"-гоор  Сайншанд сумын ахмад настан Ш.Бат-Эрдэнэ, А.Санжаасүрэн, Д.Эрдэнэбат, Цагдаагийн газрын Хэрэг бүртгэх тасгийн дарга  У. Намхайбуд, Цагдаагийн газрын Захиргааны удирдлагын тасгийн дарга  С.Тэгшжаргал нарыг шагналаа.

"Алтан гадас одон"  

1 Дэрэмийн Алтанцэцэг-Дорноговь аймгийн ЭМТ-ийн ахмад эмч

2 Цэдэнгийн Бавуу-Эрдэнэ сумын ахмад настан

3 Намхайн Балданжамц-Мандах сумын ахмад настан

4 Юмын Банди-Чандмань илч ОНӨҮГ-ын ахмад ажилтан

5 Гэрэлийн Батаа-Нарны эрчим ХХК-ийн инженер

6 Сандаг-Очирын Батсайхан-Замын-Үүд сумын ахмад настан

7 Халтарын Болдбаатар-Музей сургалт, судалгааны төвийн менежер

8 Моломын Будьяа-Замын-Үүд сумын ахмад настан

9 Жамбалын Бумдарь-Сайншанд сумын ахмад настан

10 Зундуйдоржийн Ганболд-Айраг сумын ахмад настан

11 Дашренчингийн Гуулин-Сайхандулаан сумын ахмад настан

12 Долгорсүрэнгийн Даваасүрэн-Айраг сумын ахмад настан

13 Шаравын Далхсүрэн-Сайншанд сумын ахмад настан

14 Чойдомын Дуламсүрэн-Өргөн сумын ахмад настан

15 Хайргын Лхамсүрэн-Улаанбадрах сумын ахмад настан

16 Намсрайн Мөнх-Адьяа-Сайншанд сумын ахмад настан

17 Сүндэвийн Мөнхбат-Дэлгэрэх сумын ахмад настан

18 Нямдонровын Найдан-Хөвсгөл сумын ахмад настан

19 Маалуугийн Нацагдорж-Даланжаргалан сумын ахмад настан

20 Санзайн Нямцэрэн-Айраг сумын ахмад настан

21 Баатарын Өлзийбүрэн-Сайншанд сумын ахмад настан

22 Цэвэгийн Рагчаа-Хөвсгөл сумын ахмад настан

23 Цэдэнжавын Самданшарав-Сайншанд сумын ахмад настан

24 Бямбын Сарангэрэл-Замын-Үүд сумын ахмад настан

25 Шарын Сарангэрэл-Сайншанд сумын ахмад настан

26 Бандийн Сарантуяа-Улаанбадрах сумын ахмад настан

27 Шагдарын Сүрмаа-Сайншанд сумын ахмад настан

28 Намсрайн Сүхбаатар-Сайншанд сумын ахмад настан

29 Бидрангийн Тогоосүрэн-Сайншанд сумын ахмад настан

30 Хадгаагийн Тогооч-Даланжаргалан сумын ахмад настан

31 Доржийн Тоохуар-Эрдэнэ сумын ЕБ-ийн багш

32 Долгоржавын Төгөлдөр-Замын-Үүд сум Цагдаагийн хэлтсийн зохицуулагч

33 Долгорсүрэнгийн Төмөрбат-Иххэт сумын Хөхбишрэлт ХХК-ийн хэсгийн дарга

34 Жамбалын Төмөрмөнх-Хатанбулаг сумын ахмад настан

35 Бат-Очирын Хүүхэнээ-Айраг сумын ахмад настан

36 Чимэдийн Цэдэн-Иш-Айраг сумын ахмад настан

37 Жамсрангийн Цэнд-Сайншанд сумын ахмад настан

38 Намнийн Цэндмаа-Хатанбулаг сумын ахмад настан

39 Бадамхандын Цэрэндулам-Айраг сумын ахмад настан

40 Цэдэвийн Цэцэг-Эрдэнэ сумын ахмад настан

41 Раднаагийн Цэцэгмаа-Сайншанд сумын ахмад настан

42 Бөндөнгийн Энхтуяа-Эрдэнэ сумын ахмад настан

43 Гэндэнгийн Эсэрваань-Мандах сумын ахмад настан

44 Дондогийн Юмжав-Иххэт сумын ахмад настан

45 Цэвээний Батдэлгэр-Айраг сумын иргэн

46 Пунцагийн Цэрэндулам-Дэлгэрэх сумын иргэн

47 Ухнын Галбадрах-Иххэт сумын иргэн

48 Цэдэвсүрэнгийн Баатар-Мандах сумын иргэн

"Хөдөлмөрийн хүндэт медаль"-иар

1 Мөнхбаярын Адьяа-Замын-Үүд сумын ЭМТ-ийн эх баригч бага эмч

2 Жанживын Ангираг-Өргөн сумын ахмад настан

3 Даржаагийн Балжинням-Даланжаргалан сумын ахмад настан

4 Нямын Батцэцэг-Аймгийн Татварын хэлтсийн улсын ахлах байцаагч

5 Санзайн Буд-Замын-Үүд сумын өрхийн ЭМТ-ийн сувилагч

6 Чимэддоржийн Гансүх-Замын-Үүд сумын Туушин системс ХХК-ийн мэргэжилтэн

7 Раднаабазарын Ганцэцэг-Замын-Үүд сумын Туушин системс ХХК-ийн мэргэжилтэн

8 Базарсадын Даваажав-Алтанширээ сумын ахмад настан

9 Чүлтэмийн Даваажав-Алтанширээ сумын малчин

10 Чүлтэмийн Долгорсүрэн-Замын-Үүд сумын Скайтель ХХК-ийн нягтлан бодогч

11 Борын Доржсүрэн-Хөвсгөл сумын ахмад настан

12 Цэрэнбалжирын Дугар-Айраг сумын ахмад настан

13 Хүүхэний Нансалмаа-Хөвсгөл сумын ахмад настан

14 Содномын Одсүрэн-Хатанбулаг сумын ахмад настан

15 Дугарын Оргой-Өргөн сумын ахмад настан

16 Цэндийн Оюун-Эрдэнэ-Замын-Үүд сумын Туушин системс ХХК-ийн мэргэжилтэн

17 Жамбалын Сумьяа-Өргөн сумын ЭМТ-ийн сувилагч

18 Готовсүрэнгийн Сүхээдий-Иххэт сумын ахмад настан

19 Лувсаншаравын Хужмаа-Замын-Үүд сумын ахмад настан

20 Лувсанданзан Цагаанхүү-Иххэт сумын ахмад настан

21 Загдын Чулуунчимэг-Замын-Үүд сумын ЗДТГ-ын мэргэжилтэн

22 Цагаандүүгийн Шархүү-Сайхандулаан сумын ахмад настан

23 Базарын Явдорж-Алтанширээ сумын ахмад настан

24 Дашзэвэгийн Нямханд-Айраг сумын иргэн

25 Шарын Намсрай-Сайхандулаан сумын иргэн

26 Доржийн Нямдорж-Сайхандулаан сумын иргэн

27 Данзангийн Мөнхдаш-Сайншанд сумын иргэн

"Цэргийн хүндэт медаль"-иар

1 Алтантуяагийн Сэргэлэн-ОБГ-ын УБТЗ-ын гэрээт гал түймрийн байцаагч

2 Болдын Энхтүвшин-ОБГ-ын Гал унтраах 33-р ангийн оператор

САЛБАРЫН ШАГНАЛААР ШАГНАГДСАН ИРГЭДИЙН НЭРС

"Боловсролын тэргүүний ажилтан" тэмдгээр

Мягмаржавын Баярцэцэг-Сайншанд сумын ЕБ-ийн 2-р сургуулийн багш

Сандуйн Зоригт-Эрдэнэ-Сайншанд сумын ЕБ-ийн 1-р сургуулийн захирал

Жигмэддоржийн Мөнхчимэг-Сайншанд сумын 6-р цэцэрлэгийн ахмад багш

Сэрээнэндоржийн Удвал-Сайншанд сумын ЕБ-ийн 3-р сургуулийн багш

"Эрүүлийг хамгаалахын тэргүүний ажилтан" тэмдгээр

Цэвэлмаагийн Мөнхжаргал-Аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн ахмад настан

Дашгайн Нарантуяа-Аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн ахмад настан

Мятавын Сүхээ-Аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн ахмад настан

Ганжуурын Оюунчимэг-Аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн ахмад настан

Өвгөний Оюунцэцэг-Аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн ахмад настан

Гурав."Санхүү, банкны тэргүүний ажилтан" тэмдгээр

Содовын Цэрэнпил-Сайншанд сумын ахмад настан

"Нягтлан бодох бүртгэлийн тэргүүний ажилтан" тэмдгээр

Лувсандоржийн Гэрэлцэцэг-Сайншанд сумын ахмад настан

"Тэргүүний уурхайчин" тэмдгээр

Насанбуянгийн Лхагвадорж-Даланжаргалан сум дахь МАК цемент ХХК-ний үйлдвэрийн дарга

Цэндийн Баярсайхан-УБТЗ-ын Чулуун заводын өрөмдөгч

"Худалдаа үйлдвэрийн тэргүүний ажилтан" тэмдгээр

Лувсандоржийн Зулхүү-МТЛ компаний ажилтан

"Тэргүүний ардын авьяастан" тэмдгээр

Бямбаагийн Цэцэгмаа-УБТЗ-ын Замын 4-р ангийн ажилчин



Аймгийн наадмыг тохиолдуулж эрхэлсэн ажилдаа амжилт гаргасан иргэдийг шагнав

Сэтгэгдэл бичих

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд dornogovipost.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. dornogovipost.com сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү.

Нийт сэтгэгдэл: 0